Yaşam Koçluğu,Nefes Koçluğu

Yaşam Koçu Nasıl Olunur

ileadmin

Yaşam Koçu Nasıl Olunur

Yaşam koçu nasıl olunur? Evet yaşam koçluğu adayları bugün sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Yaşam koçu nasıl olunur ve hangi eğitim kurumlarından bu eğitimi almalıyız. Öncelikle yaşam koçluğunun tanımından bahsedelim. Yaşam koçu kısaca kişi ile hedefleri arasındaki bir yol arkadaşıdır. Bu yol arkadaşı, varılacak hedefe doğru giderken pek çok engeli kolayca aşmasını sağlayacak ve hedefe emin adımlarla gitmesini sağlayacaktır. Yaşam koçunun tanımı kısaca budur. Bu iletişim sırasında etkili soru sorma, empati, sorun analizleri gibi pek çok yöntemi de uygulamanız gerekmektedir.

Yaşam Koçu Nasıl Olunur

Yaşam koçunun nasıl olunduğu sorusuna gelirsek, bizim önerimiz profesyonel kurumlardan bu eğitimi almanızdır. Kurumumuz karma eğitim, yaşam koçluğu eğitimi yıllardan bu yana vermektedir. Bugüne kadar piyasada pek çok kaliteli yaşam koçları, kurumumuz tarafından yetiştirilmiştir. Uygun fiyata yapılan bir çok eğitim kurumunda da verilen yaşam koçluğu eğitimi, yetersiz bilgi akışı nedeniyle eğitim sonunda, yaşam koçu adayının sektörde tutunmasını zorlaştırmaktadır. Çünkü bu sektörde profesyonellik, hat safhada önemlidir. Bu yüzden eğitimi de ona göre almak gerekmektedir.

Profesyonel kurumlarla, normal eğitim kurumları arasında çok yüksek miktarda bir fark bulunmamaktadır. Bu yüzden size önerimiz fiyat araştırmasından çok kalite araştırması yapınız. Bu şekilde eğitimi tamamladığınızda piyasada tutunma şansınız daha fazla olacaktır. Yaşam koçu adaylarına bir süre danışanlarımızla yaptığımız konuşmaları, uyguladığımız teknikleri canlı olarak izletiriz. Bu sayede profesyonellik kazanılmış olur. Sizde yaşam koçu olmak istiyorsanız, kaliteli bir kurum olan karma gelişimden eğitim alabilirsiniz.

Yazar hakkında

admin administrator

Yorumlar kapalı!!!