Yaşam Koçluğu,Nefes Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

ileadmin

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu, kişilerin öğrencilik yaptığı sürede onlara yardımcı olan koçluk tipidir. Yeni eğitim sistemimizle beraber öğrencilerimiz yaklaşık olarak 16,17 yıl bir eğitim sürecinden geçiyorlar. Üniversiteyide katarsak yaklaşık bir 20,21 yıl kadar bir eğitim dönemi olmaktadır. Eğitim hayatlarında öğrencilere dersleriyle alakalı olarak, hemen hemen herşey anlatılmaktadır. Fakat çok önemli bir konuya değinilmiyor.

 Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerimiz nasıl daha kolay öğrenebilirler, güçlü yanları nelerdir, hangi konuda daha başarılı olabilirler, çoklu zeka alanlarına göre hangi meslek onlar için daha önemlidir, işte öğrenci koçluğu programında bütün bunlara çözüm bulmaktayız. Öğrenci koçluğu programımız, Türk eğitim sistemi de göz önüne alınarak öğrenci koçluğu hizmeti vermektedir. Özel olarak öğrenciye hazırladığımız programların tümüdür. Programımızın içerisinde ;

  • Öğrenciye uygulanan testler,
  • Öğrenciye başarıya nasıl ulaşacağı konusunda bilgi,

Öğrenciyi bulunduğu durumdan alıp, en yüksek başarıya ulaşmasını sağlamaktayız. Kısacası öğrenciyle bir başarı yolculuğuna çıkıyoruz. Sizde çocuklarınızın hayatlarına sihirli bir dokunuş yapmak istiyorsanız, öğrenci koçluğu proğramına kayıt etmeniz gerekmektedir.

Stres ve kaygıdan uzak, rahat ve başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmek mümkün müdür? Doğru bir yol haritasıyla evet.  Öğrenci, bu süreçte yetenekli olduğu konuların farkına varır. Bu sayede gelecekte hangi alanlarda daha iyi ve başarılı olabileceği belirlenir. Çeşitli hedefler doğrultusunda da ilerleme sağlanır. Günümüzde, öğrencilik hayatı git gide daha da zorlaşmaktadır. Hepimiz kendimizi ileride iyi noktalarda görmek isteriz. Bunun için yeterli donanıma ulaşmak ciddi çaba gerektirir. Sınavlar, sertifika programları, alınması gereken mesleki belgeler…

Bilgi çağında yaşayan bir toplum olarak; ilerlemek bilgiyle orantılıdır. Proje insanlar olarak kendimizi bir yarış döngüsünün içinde buluruz. Öğrencilerimiz sınav stresiyle, başarısızlık kaygısıyla; doğru çalışma yöntemlerini, kendilerinin başarılı olabilecekleri alanları keşfetmeden mutsuzluğun içinde kaybolurlar. Bu noktada birçok aile; çocuğunun geleceği için, konsantrasyon bozukluğu, çalışamama, dikkat dağınıklığı gibi sorunlarla öğrenci koçluğuna başvurmaktadır.  Koçluk sürecinde; çeşitli tekniklerle ve sorularla öğrenciye yol gösterilir.

  • Kim olduğu,
  • Neler yapmak istediği,
  • Nelerden hoşlandığı,
  • Kendisini nerede hayal ettiği doğrultusunda hedefler belirlenir.
  • Öğrencilik hayatında yaşadığı sorunlarla başa çıkabilme yetisi kazandırılır.
  • Öğrenciye uygun çalışma teknikleri belirlenir; severek ve keyif alarak çalışması için yöntem geliştirilir.
  • Zamanını etkin kullanması, düzenli ve disiplinli olması sağlanır.
  • Özgüvenin eksik olduğu noktalar belirlenir; kendine inancı ve güveni getirilir.

Başarıya giden yolda kendimizin farkında olmamız gerekir. Olumlu ve doğru bir düşünce tarzıyla, başarıyı yakalamak hiç de zor değildir!

Yazar hakkında

admin administrator

Yorumlar kapalı!!!