Yaşam Koçluğu,Nefes Koçluğu

Nlp Kişisel Problemleri Nasıl Çözer?

ileadmin

Nlp Kişisel Problemleri Nasıl Çözer?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir, ne olursa olsun değişim kendimizde başlar. Değişmeyen tek şey değişimdir. Herşey sürekli olarak değişmektedir. Doğada sürekli bir değişim mevcuttur. Kanımız değişir iklimler değişir fakat insan değişiklikten sürekli kaçınır. Kişinin değişimi yaşayabilmesi için öncelikle değişimin kendinden başlayacağını anlaması gerekiyor. Eğer inanmıyorsa da yaşam bir süre sonra kişiyi değişime zorlamaktadır. Hatta çoğu insan değişmemeye şiddetli biçimde direniyor. Fakat güncel hayat ve yaşadığı gelişmeler onda bir takım değişmeler yaratıyor. Öncelikle kişinin farklı bakış açılarına sahip olması gerekiyor.

Nlp Kişisel Problemleri Nasıl Çözer?

Böylelikle hiç bir değişime ön yargılı davranmayacaktır. Etrafınıza hep aynı gözlerle bakıyorsanız hiç bir şey değişmiyor olarak görürsünüz. Fakat nlp senin olaylara daha farklı bakmanı, bakış açını geliştirmeni olayları yorumlamanı geliştirdiği için aslında durumunu anlamanı ve ne yapman gerektiğini algılamanızı sağlamaktadır.

Bakış açımız değişiyor ve olayları farklı algılamaya başlıyoruz.  Tatlarımız ve tercihlerimiz değişiyor. Aslında nlp, olayların ve değişmeyen hayatınızın farklı bir açıdan göstererek değişimi ve gelişimi sağlar. Yani nlp bize yeni davranışlar, yeni bakış açıları, yeni beceriler hatta yeni dini inançlar sağladığı için kimliğimizde değişiklik oluyor. Kimliğimizde değişiklik olduğu için nlp işe yarıyor.

Yazar hakkında

admin administrator

Yorumlar kapalı!!!